est : eng : rus
Uudised
print
Pakendiringluse liikmeskonna muutumine t√Ķstab teenuse v√Ķimekust veelgi 2016-11-04
Mittetulundus√ľhing Eesti Pakendiringlus annab √ľle tegevuse ja m√ľ√ľb varad Osa√ľhingule Egekilde Invest eesm√§rgiga s√§ilitada juhtroll Eesti taaskasutuse arenguloos.

MT√ú Eesti Pakendiringlus on 11 aastat olnud suurima mahuga pakendite kogumist ning taaskasutamist korraldav organisatsioon. 2016 aastal suunati taaskasutusse umbes 43 000 tonni erinevaid pakendij√§√§tmeid, t√§ites taaskasutamise kohustusi √ľle 2000 pakendiettev√Ķtja nimel.

MT√ú Eesti Pakendiringlus on olnud paljude uute algatuste esilekutsuja ning elluviija, olnud riigile partneriks pakendikorralduse kaasajastamisel ning andnud suure panuse eesti keskkonna puhtamaks saamisele. Paraku on saavutatud taseme hoidmiseks ja edasiseks arenguks tarvis kaasata uusi partnereid, kellega koos edasi liikuda.

Teiste hulgas liitub pakendiorganisatsiooniga Eesti Keskkonnateenused, mis v√Ķimaldab j√§tkuvalt pakkuda parimat teenust pakendiettev√Ķtjatest klientidele nende j√§√§tmete k√§itlemisel ja v√§√§rtustamisel.
Samuti v√Ķimaldab tugevate partnerite olemasolu veelgi paremini teenindada k√Ķigile Eesti elanikele k√§ttesaadavaid tasuta avalikke pakendikonteinereid.

Organisatsiooni pikaajaline juht Aivo Kangus t√§nab k√Ķiki pakendiettev√Ķtjaid, kelle kaasabil on √ľles ehitatud Eesti suurima mahuga taaskasutuss√ľsteem. T√§nu Pakendiringluse klientidelele ja headele Eesti inimestele on aastaid tegutsenud unikaalne tekstiilij√§√§tmete taaskasutusprojekt "Mina hoolin" erivajadustega inimeste kaasamisel.

Aivo Kangus usub, et uute tegijate eestvedamisel saavad need arengud j√Ķuliselt j√§tkuma. Ta ise j√§√§b kaasvedajaks Topsiringi algatuses, mille eesm√§rgiks on asendada √ľhekordsed n√Ķud n√§gusate korduvkasutavatega nii √ľritustel kui igap√§evases tarbimises.

Eesti Keskkonateenuste juht Argo Luude lisas, et tihedam koost√∂√∂ pakendiorganisatsiooniga v√Ķimaldab paremini realiseerida j√§√§tmefirma v√Ķimekust ning l√§bi konkurentsi kasvu pakkuda pakendiettev√Ķtjatele paremaid v√Ķimalusi j√§√§tmeprobleemide lahendamisel. Liigitikogumise ja taaskasutamise suurenemine on globaalne arengutrend kui ka Euroopa Liidu ametlik poliitika ning Eesti Pakendiringlus koos uute partneritega tahab olla j√§tkuvalt muutuste eesliinil.

Aivo Kangus
MT√ú Eesti Pakendiringluse senine juht


Abu Dhabi targad konteinerid ehk Tadweer 2016-08-31

Araabia Ühendemiraatide pealinn Abu Dhabi teatas 270 mln USD suurusest investeeringust linna jäätmekäitlusesse. Süsteemi nimeks saab Tadweer, mis on araabiakeelne sõna taaskasutuse tähistamiseks.

Pooleteise miljoni elanikuga linnal on plaanis soetada nn targad konteinerid, mis teavitavad jäätmekäitlejat täitumisest. Samuti paigaldatakse prügiautodele tarkvara, mis registreerib iga tühjenduse eraldi aadressi ja konteineri kaalu järgi.

Süsteemis hakkab tööle üle 4200 inimese, jäätmeid hakkab vedama 650 autot ning linna paigaldatakse ligi 240 000 konteinerit. Abu Dhabi aastane jäätmete maht on ca 1,7 mln tonni.


Kuhu kadus Rio pr√ľgi? 2016-08-31

Prügi korjamine tänavatelt ja selle sorteerimine on paljude Rio favelaelanike jaoks igapäevane töö ning seetõttu palkas Rahvusvaheline Olümpiakomitee olümpiaperioodiks kokku 240 inimest koguma prügi olümpiarajatistelt. Päeva palgaks oli 19 eurot, mis on favelaelanike tavapärasest teenistusest kordades rohkem.

Hinnanguliselt koguti olümpiapargist 3500 tonni jäätmeid - põhiosas alumiiniumpurgid ja plastpudelid ning need suunati ka ümbertöötlusse. 

Brasiilias ei ole jäätmete lahuskogumist juurutatud ning sorteerimisega tegelevad põhiliselt vaesemad elanikkonna kihid. Sorteeritud materjalide müügist teenivad nad keskmiselt kuni 7 eurot päevas.
Vanemad uudised
√ľles