est : eng : rus
Uudised
print
Guangzhou maksab firmadele taaskasutamise eest 2015-04-08 07:27:32

15 miljoni elanikuga Hiina linn Guangzhou otsustas prügilate ületäitumise ennetamiseks hakata firmadele taaskasutamist kompenseerima.

Uue korra kohaselt saavad ettevõtted väiksema väärtusega taaskasutatavate jäätmete eest (teatud plastid, puit, klaas) linnalt taaskasutamise puhul ehk nende jäätmete prügilasse mitte toomise eest 13 eurot (90 jüääni) tonni kohta toetust.

Praegu toodavad linna elanikud iga päev 20 000 tonni jäätmeid, millest 6000 tonni läheb taaskasutusse, 3000 tonni põletatakse ning ülejäänud 11 000 tonni läheb prügilasse ladestamisele. Oletatakse, et sellest 11 000 tonnist moodustab 4600 tonni taaskasutatav materjal nagu plast, klaas ja puit.

Samas on arvutatud, et 13-eurone toetus tonni kohta teeb küll klaasi taaskasutamise vähem kahjumlikuks, kuid sellegipoolest tuleb taaskasutajal peale maksta tonni eest ca 4 eurot (30 jüääni). Seega ei pruugi toetus prügiprobleemi lahendada, kuid linnaametnike sõnul on tegemist esimese sammuga pikal teekonnal.


Yo cuido mi plaia 2015-04-08 07:28:31

Mehhiko plasti ümbertöötlejate liit Anipac on käivitanud programmi Yo cuido mi plaia ehk ma hoolitsen oma ranna eest.

Juba 2014. aastal alustatud randade puhastamise pilootprojekt osutus nii edukaks, et käesoleval hooajal jätkatakse seda juba suuremahulise programmina ning sihikule võetakse Cancuni, Los Cabose, Manzanillo, Veracruzi ja Acapulco rannad.

Väidetavalt pärineb ligi 80% meres olevast plastprügist randadest.

Programmi raames paigaldatakse randadesse spetsiaalsed plastjäätmete kogumise konteinerid ning hotellidesse jagatakse välja 12 000 kotti juhistega, kuidas plastjäätmeid rannast koguda. Samuti pannakse restoranidesse ja hotellidesse üles plakatid plastikogumise instruktsioonidega.


Suurbritannia piimapudelite tootja on raskustes 2015-04-08 07:07:50

Suurbritannia suurim taaskasutatud plastist piimapudelite tootja Closed Loop, kes toodab 80% piimapudelitest, on jäänud madalate naftahindade ja poekettide konkurentsi vahele lõksu. Madalad naftahinnad on teinud esmasest toorainest toodetavad plastpudelid odavaks ning nüüd nõuavad poeketid ka Closed Loopilt odavamaid pudeleid.
Madalad tooraine hinnad on viinud kokkukukkumiseni juba kaks väiksemat plasti ümbertöötlejat.
Closed Loopi juhataja Chris Dow osutab, et valitsuse sekkumine möödapääsmatu, sest poeketid eelistavad taaskasutatud plastist toodetud pudeleid, kuid keelduvad maksmast nende eest rohkem, kui on esmasest toorainest valmistatud pudelite hind. 
Eksperdid osutavad, et plasti taaskasutamine peab säilima, kuna tooraine hinnad tõusevad taas ning siis oleksid kõik poeketid sunnitud maksma pudelite eest juba oluliselt rohkem.
Vanemad uudised
Ć¼les