est : eng : rus
Uudised
print
Abu Dhabi targad konteinerid ehk Tadweer 2016-08-31

Araabia Ühendemiraatide pealinn Abu Dhabi teatas 270 mln USD suurusest investeeringust linna jäätmekäitlusesse. Süsteemi nimeks saab Tadweer, mis on araabiakeelne sõna taaskasutuse tähistamiseks.

Pooleteise miljoni elanikuga linnal on plaanis soetada nn targad konteinerid, mis teavitavad jäätmekäitlejat täitumisest. Samuti paigaldatakse prügiautodele tarkvara, mis registreerib iga tühjenduse eraldi aadressi ja konteineri kaalu järgi.

Süsteemis hakkab tööle üle 4200 inimese, jäätmeid hakkab vedama 650 autot ning linna paigaldatakse ligi 240 000 konteinerit. Abu Dhabi aastane jäätmete maht on ca 1,7 mln tonni.


Kuhu kadus Rio pr├╝gi? 2016-08-31

Prügi korjamine tänavatelt ja selle sorteerimine on paljude Rio favelaelanike jaoks igapäevane töö ning seetõttu palkas Rahvusvaheline Olümpiakomitee olümpiaperioodiks kokku 240 inimest koguma prügi olümpiarajatistelt. Päeva palgaks oli 19 eurot, mis on favelaelanike tavapärasest teenistusest kordades rohkem.

Hinnanguliselt koguti olümpiapargist 3500 tonni jäätmeid - põhiosas alumiiniumpurgid ja plastpudelid ning need suunati ka ümbertöötlusse. 

Brasiilias ei ole jäätmete lahuskogumist juurutatud ning sorteerimisega tegelevad põhiliselt vaesemad elanikkonna kihid. Sorteeritud materjalide müügist teenivad nad keskmiselt kuni 7 eurot päevas.


J├Ą├Ątmete taaskasutamisest Venemaal 2016-08-31

Greenpeace raporti kohaselt on Venemaal prügilate kogupindala 41 000 ruutkilomeetrit. Prügilate opereerimine on taaskasutamisest oluliselt kasumlikum äri ning seetõttu ei ole taaskasutamine kuivõrd arenenud.

12 miljoni elanikuga Moskvas on väidetavalt vaid 300 punkti, kus elanikel on võimalik sorteeritud jäätmeid ära anda. Enamasti on need hotellid ning suured spordikompleksid nagu CSKA ja Spartak. Moskva jäätmetest läheb 90% ladestusse, 6% põletusse ning vaid 4% saab taaskasutatud.

Greenpeace koostas ka kõige rohkem taaskasutavate linnade edetabeli, mida asusid juhtima Vladivostok, Vladimir, Jaroslavl ja Novosibirsk. Sellegipoolest on jäätmete taaskasutuse sektoris oodata arenguid, sest 26. septembril jõustub tootmis- ja tarbimisjäätmete seadus, mis näeb küll ette, et iga regioon korraldab taaskasutusprogramme omal äranägemisel, kuid saab nende rakendamiseks siiski riiklikke toetusi.
Vanemad uudised
├╝les