est : eng : rus
Uudised
print
Fort McMurray elanikud vahetasid välja oma külmkapid 2016-06-30

Hiljutised metsapõlengud Kanadas Alberta provintsis viisid muuhulgas ka ulatuslike elektrikatkestusteni. Tulekahju tõttu evakueeriti kõik piirkonna elanikud (ligi 100 000 inimest) ning hinnanguliselt viiendik eluasemetest said tule poolt kahjustatud.

Piirkonda naasnud elanikud on praeguseks toonud jäätmekäitlusesse 18 000 külmkappi. Hinnanguliselt pool nendest on viidud prügimäele ladestusse ning teine pool ümbertöötlemisse. Tegemist ei ole mitte tule poolt kahjustatud külmkappidega vaid nendest soovitakse vabaneda, kuna evakuatsiooni perioodi jooksul roiskunud toit on muutnud külmkapid kasutuskõlbmatuks.


Ookeaniplastikust jooksujalanõud 2016-06-30

Saksa spordikaupade tootja Adidas valmistas väikese partii jooksujalanõusid, mis on valmistatud ookeanis triivinud plastijäätmetest.

Adidas X Parley jalanõusid on valmistatud kokku 50 paari ning neid ei saa osta. Nende soetamiseks tuleb postitada instagramis video, mis kirjeldab video autori pühendumust ühekordsete plasttoodete vältimisel.

Jalanõud on kujundanud Alexander Taylor ning neid toodetakse tavapärase tehnoloogia abil. Erinevuseks on ainult see, et kõikide materjalide baasiks on ookeanist korjatud plastmassist valmistatud kiud.


EL mõju brittide jäätmekäitlusele 2016-06-30

Brexiti referendumit saatsid küsimused, et kas ja mida head on EL üleüldse brittide heaks teinud. Jäätmekäitluse osas on vastus lihtne - EL on sundinud kõiki liikmesriike suurendama jäätmete taaskasutusprotsente. Kui Ühendkuningriigi olmejäätmete taaskasutusprotsent oli aastal 2001. 12%, siis aastaks 2014. oli see tõusnud 45%-ni. Sealjuures on teatud piirkondades, nagu näiteks Walesis, tõusnud olmejäätmete taaskasutusmäär 56 protsendini.

Ilma Euroopa Liidu direktiivideta oleks ekspertide hinnangul jäätmekäitluse loomulik areng viinud vanade prügilate sulgemise ja korrastamise ning uute prügilate avamise suunas.

Kui Ühendkuningriik tõepoolest lahkub Euroopa Liidust, siis ei laiene neile kohustus suurendada oma jäätmete taaskasutusmäära aastaks 2030 65 protsendini, nii nagu see on kavandatud ülejäänud EL liikmete puhul.
Vanemad uudised
ĂĽles