est : eng : rus
Uudised
print
Eesti Pakendiringlusel rohkem kui 1190 pakendite kogumispunkti ĂĽle Eesti 2005-06-02
MTÜ Eesti Pakendiringlus on tänaseks loonud Eesti suurima pakendijäätmete kogumisvõrgu, mis hõlmab 1191 kogumiskonteinerit üle Eesti.Viimati sõlmis Eesti Pakendiringlus lepingud 87 konteineri paigaldamiseks Tartu linnas.

“Meie eesmärgiks on üle-eestilise kogumisvõrgu loomine, mis haaraks kõiki Eesti omavalitsusi, Piirissaare kaasa arvatud, ning vähemalt 2200 pakendijäätmete kogumise konteinerit,” ütles Eesti Pakendiringluse juhatuse liige Aivo Kangus.

Kogumiskonteinerite väljapanekut nõuab 1. maist 2005 jõustunud pakendiseadus, mille kohaselt tuleb 50% kõigist pakendijäätmetest koguda, sorteerida ja seejärel taaskasutada.

“Tallinnas on Eesti Pakendiringlusel paigaldatud 273 ja Harjumaal 240 konteinerit. Ida-Virumaal ja Järvamaal üle 120. Lääne-Virumaal 105 konteinerit, ja nii edasi” kirjeldas Kangus.

Eesti Pakendiringluse konteinerite täpsed aadressid, nende maht ja tüüp, operaator ning tema kontaktnumbrid on avaldatud Eesti Pakendiringluse koduleheküljel www.pakendiringlus.ee

Eesti Pakendiringlus teeb üle-eestilise kogumisvõrgu rajamisel koostööd kõigi juhtivate jäätmekogumisettevõtetega, nagu Cleanaway AS, Vaania AS, Väätsa Prügila AS, Prügimees AS jt.

MTÜ Eesti Pakendiringlus asutati mais 2004. Keskkonnaminister akrediteeritis MTÜ Eesti Pakendiringluse 15. aprillil 2005. MTÜ Eesti Pakendiringluse teenustega on liitunud ligi 150 pakendiettevõtjat, sh Liviko AS, AS Valior, Remedia AS, Tridens AS, Magnum Medical AS jt. MTÜ Eesti Pakendiringlusel on lepingud üle enam kui 100 kaubandusettevõttega, sh Stockmann AS, Viru Keskus AS, Tallinna Kaubamaja AS, R-Kiosk Eesti AS, VP Market jne.
ĂĽles