est : eng : rus
Uudised
print
Noored kaunistavad pakendikonteinereid 2007-06-15

Eesti Pakendiringlus ja Tallinna Noorteaasta 2007 kaunistavad koostöös suvekuudel räämas avalikud pakendikonteinerid noorte enda loodud kunstiga.   
Tallinna Spordi- ja Noorsooameti juhataja Jaak Raie tuletas meelde, et Noorteaastal suhtutakse noortesse kui ressurssi ning konteinerite ilustamisel saavad noored anda just oma panuse avalikku ruumi. „See ettevõtmine on tänuväärt võimalus noortele kunstnikele enda teostamiseks,” märkis Jaak Raie.
Esimesed Lääne-Virumaa pakendikastid on juba uue kujunduse saanud. Nii on näiteks määrdunud konteinerit hoopis kaunistamas päike, kes suunab taara õigesse kohta. "Me oleme alati olnud seisukohal, et pakendikonteiner ei peaks olema mingi igav roheline kast, vaid peaks oma välimusega avalikku ruumi rikastama. Kui teha konteinerid lõbusamaks, siis tõmbab see rohkem tarbijate tähelepanu jäätmeteemale," sõnas MTÜ Eesti Pakendiringluse teenindusjuht Andres Siplane.
Lisaks Tallinna Noorteaastale 2007 kestab praegu ka Disainiaasta, mille eesmärk on tõsta ĂĽleĂĽldist disainiteadlikkust. Hea on tõdeda, et prĂĽgikonteinerite kaunistamisprojekt toetab sama eesmärki.
Konteireid saab vaadata
http://veeb.tallinn.ee/noorteaasta/galerii/index.php?direc=Kaunistatud+pakendikonteinerid%21
Lisainformatsiooni saab Tallinna Noorteaasta 2007 korraldajatelt aadressil www.tallinn.ee/noorteaasta ja telefonil 640 4371 ning Eesti Pakendiringluselt aadressilt www.pakendiringlus.ee ja telefonil 633 9244.


ĂĽles